Багатофункціональний ротородинамічний агрегат-диспергатор для лакофарбової промисловості

Призначення та сфера застосування

Агрегат-диспергатор застосовують для диспергування пігменту під час виробництва лакофарбової продукції як на органічній, так і на мінеральній основі.

Основні характеристики, суть розробки

Агрегат-диспергатор – машина гідродинамічного принципу дії, в якій одночасно реалізується декілька процесів:

  • інтенсивне гідродинамічне подрібнення пігменту при забезпеченні високого рівня гомогенізації;
  • перекачування робочого середовища через проточну частину агрегата.

Забезпечення необхідного гранулометричного складу (5–20 мкм) відбувається за рахунок формування в проточній частині агрегата інтенсивних вихрових структур, що забезпечують високий градієнт швидкостей.

Перекачування робочого середовища відбувається за рахунок відцентрових сил, що виникають при розгоні рідини робочим колесом.

Основні переваги розробки

Основною перевагою агрегату перед машинами-аналогами є реалізація робочого процесу без проміжних тіл (таких як скляний бісер) і відповідно непродуктивних затрат потужності, а також багатофункціональність, що дозволяє замінити такі машини:

  • бісерний млин;
  • насос.

Відсутність бісеру в проточній частині дозволяє значно підвищити ресурс устаткування, а також знизити експлуатаційні витрати (відсутність затрат енергії, необхідних при використанні бісеру, менші втрати сировини при зміні колірної гами продукції та ін.)

Крім того, агрегат має менші масогабаритні показники порівняно з аналогами, що дозволяє використовувати агрегат на обмежених площах.

Стан готовності розробки

Розробка готова до впровадження.