Інтелектуальна власність

Інформаційно-аналітичні послуги

У Вас виникла ідея створення нового пристрою чи технології, або удосконалення існуючих – як перевірити, що Ваша ідея нова?

Ви працюєте над вирішенням технічної завдання – а чи не вирішив це завдання хтось інший раніше за Вас, і Ви марно втрачаєте час, намагаючись «винайти велосипед»?

Як переконати інвесторів чи бізнес партнерів, що Ваш проект розробки промислового об’єкту вартий вкладання їх коштів, що він є новим та промислово придатним?

Як знайти аналоги Вашого винаходу для вирішення проблеми його патентоспроможності?

Відповісти на ці питання Вам допоможе проведення патентних досліджень або патентного пошуку. Для його проведення необхідна певна кваліфікація та доступ джерел інформації, серед яких патентні фонди колишнього СРСР, України та патентних баз даних інших країн світу.

Фахівці ЦНТЕІ мають майже піввіковий досвід проведення таких досліджень та можливість провести пошукові роботи з використанням патентного фонду ЦНТЕІ СумДУ, який на сьогодні налічує більше 1 млн. 370 тис. одиниць патентних документів, та електронних патентних баз України, Росії та інших країн.

Процедура проведення патентних досліджень або патентного пошуку

  1. Визначення мети проведення патентних досліджень або виду патентного пошуку.
  2. Визначення предмету пошуку.
  3. Визначення держави, в базах якої необхідно провести пошук інформації.
  4. Визначення класифікаційних індексів.
  5. Визначення ретроспективності пошуку.
  6. Вибір джерела інформації.
  7. Проведення фахівцями ЦНТЕІ патентного пошуку по патентному фонду СумДУ та електронним базам патентних відомств України та інших країн.
  8. Обробка відібраної інформації
  9. Систематизація та аналіз інформації
  10. Оформлення довідки про пошук
  11. Оформлення звіту про патентні дослідження або патентний пошук

Комерціалізація об’єктів інтелектуальної власності

Правовласник, як об’єктів авторського права (музичні, літературні, художні твори, комп’ютерні програми інше), так і об’єктів промислової власності (винаходи, корисні моделі, промислові зразки, торгівельні марки інше), має право передавати свої майнові права або давати дозвіл на їх використання будь якій зацікавленій фізичній або юридичній особі.

Якщо Ви маєте намір продати чи купити технологію, пристрій, зовнішній вигляд промислового зразка, які захищені патентом, надати в користування свої майнові права за договором чи за ліцензійною угодою, наші фахівці допоможуть Вам підготувати ліцензійний договір, або договір про передачу прав, а також, в разі потреби, нададуть допомогу в оформлені матеріалів для державної реєстрації таких договорів.

Захист прав інтелектуальної власності

Право інтелектуальної власності – це право особи на результат інтелектуальної, творчої діяльності або на інший об’єкт права інтелектуальної власності.

(Цивільний кодекс України. Книга 4 «Правоінтелектуальної власності». Гл. 35, ст. 418)

Центр науково-технічної і економічної інформації (ЦНТЕІ) Сумського державного університету надає послуги з захисту прав на об’єкти інтелектуальної власності.

Фахівці ЦНТЕІ мають великий досвід роботи як в області реєстрації прав на об’єкти промислової власності (винаходи, корисні моделі, промислові зразки, торгівельні марки), так і в наданні послуг при отриманні Свідоцтв про реєстрацію авторського права.

Якщо Вам необхідно отримати патент на Ваші технічні розробки, захистити торгівельну марку Вашого підприємства, зареєструвати авторські права, ми будемо раді надати Вам необхідну допомогу.

Об’єкти права інтелектуальної власності умовно розділяються на: об’єкти права промислової власності: винаходи, корисні моделі, торгівельні знаки (марки), промислові зразки, географічні зазначення походження товарів та об’єкти авторського права:літературні наукові та художні твори, такі як романи, вірші, п’єси, фільми, сценарії, твори зображувального мистецтва, комп’ютерні програми та бази даних, архітектурні споруди, інше.

 

Замовити послуги можна через форму замовлення. Або за контактами на офіційній сторінці ЦНТЕІ.