Призначення та сфера застосування

Технологія одержання керамічних виробів.

Основні характеристики, суть розробки

Технологія припускає введення до складу композиції додатково до глиняного тіста нейтралізовану суміш, отриману з відходів виробництва пігментного оксиду титану IV за сульфатнокислотною технологією і золи теплоелектростанцій. Процес нейтралізації відходів проходить за нормальної температури.

Технологія отримання керамічних виробів із застосуванням техногенних відходів передбачає використання стандартного хімічного обладнання.

Залежно від кількості та складу добавки фізико-хімічні показники керамічних виробів знаходяться в таких межах:

  • густина – 1,45–1,89 г/см3;
  • водопоглинання – 12,96–17,60 %;
  • міцність при стисненні – 25-53 МПа.

За фізико-хімічними показниками зразки керамічних виробів відповідають вимогам ДСТУ 530-95 та ДСТУ 7484-78 «Цегла та камені керамічні лицьові» та показникам таких марок керамічних виробів: 100, 125, 150, 175, 200, 250, 300.

Основні переваги розробки

Отримані керамічні вироби за показниками якості перевершують керамічні вироби, виготовлені пластичним способом за стандартною технологією, і не містять радіоактивних елементів та важких металів.

Основною перевагою технології в порівнянні з аналогами є покращення якості керамічних виробів завдяки наявності в складі відходів виробництва пігментного оксиду титану IV.

Технологія дозволяє знизити витрати на сировину, зменшити екологічне навантаження на довкілля.

Стан охорони інтелектуальної власності

Розробка захищена патентом України.