Кровоспинні губки

Призначення та сфера застосування

Суть розробки полягає у використанні freeze-dried губки на основі полісахариду хітозану з додаванням антифібринолітичного засобу.

Основні характеристики, суть розробки

Використання freeze-dried технології дозволяє створити високопористу біодеградуючу губку з високою сорбційною активністю, що здатна ефективно припиняти кровотечу з паренхіматозних органів у разі проникаючих поранень та розривів. Додавання антифібринолітичного засобу підвищує швидкість припинення кровотечі. Ефективність матеріалу значно перевищує вітчизняні аналоги. Кровоспинна губка має високу біосумісність, антибактеріальні властивості та повністю деградує без розвитку рубцевої тканини.

Порівняння зі світовими аналогами, основні переваги розробки

Експериментальне використання губки довело її ефективність на рівні передових світових аналогів під час припинення кровотечі з паренхіми печінки та нирок. Час припинення кровотечі та об’єм крововтрати за умов використання хітозанової кровоспинної губки не перевищували показників світових аналогів.

Переваги розробки:

  • відсутні аналоги в Україні;
  • простота виробництва;
  • низька вартість компонентів;
  • зручність у використанні.

Стан охорони інтелектуальної власності

Подано заявку на отримання патенту України на винахід.

Затребуваність на ринку

Розробка може бути застосована для припинення кровотечі з паренхіматозних органів (печінка, нирки, селезінка тощо) за умов травматичного або внутрішньоопераційного пошкодження, не потребує додаткової активації чи підготовки. Може застосовуватися в умовах ведення бойових дій як засіб первинного припинення кровотечі.

Стан готовності розробки

Дослідно-промисловий зразок.

Поверхня губки після припинення кровотечі