Призначення та сфера застосування

На підприємствах автомобільної промисловості дефектоскопія є важливою частиною технологічного процесу виробництва як окремих вузлів і агрегатів, так і цілісних збірок. Після виробництва усі деталі підлягають ретельному вивченню на предмет наявності видимих і прихованих дефектів їх структури. Особлива увага приділяється вузлам, від яких прямо залежить безпека і комфорт водія та пасажирів транспортного засобу, наприклад гальмівній системі. Послуги з дефектоскопії проводять відповідно до технічних характеристик гальмівних дисків. На відміну від видимих дефектів аналіз внутрішньої структури вимагає додаткових методик та обладнання. Одним із методів вивчення є аналіз амплітудно-частотних характеристик коливань.

Основні характеристики, суть розробки

Для пошуку дефекту готового продукту аналізують звук, що виробляється за допомогою вібрації гальмівного диска. Звук вимірюється за допомогою сенсорної системи, розміщеної поряд із диском і проводиться аналіз частотних характеристик. Одержані результати обробляються за допомогою інтегрованого модуля математичної моделі.

Програмно-апаратний комплекс складається із сенсорної системи, модуля збирання даних та програмного забезпечення, що є основною частиною комплексу, де здійснюється керування роботою вимірювальної системи, модулем аналізу та генерування звіту перевірок.