Фільтр плаву азотних і комплексних добрив

Призначення та сфера застосування

Одержання комплексних та азотних добрив із порошкоподібними домішками пов’язане з необхідністю розпилювання (диспергації) розплаву (пульпи) цих добрив у башті або барабанних грануляторах та апаратах «псевдозрідженого» шару. Робота форсунок і грануляторів плаву на виробництві таких добрив пов’язана з частим закупорюванням отворів розпилювачів, що призводить до зниження якості одержуваних гранул.

При використанні традиційних фільтрів може відфільтровуватися один із видів домішки, що спричиняє зміну хімічного складу добрива. Позбутися цього можна, використовуючи фільтр плаву азотних добрив конструкції СумДУ, який подрібнює, усереднює та фільтрує частинки порошкоподібної домішки перед її поданням до форсунки або гранулятора.

Основні характеристики, суть розробки

В основу конструкції фільтрів покладена властивість частинок, що містяться в рідині, руйнуватися при механічній взаємодії між собою, стінками корпусу та лопатками ротора в інтенсивному гідродинамічному потоці.

Порівняння зі світовими аналогами, основні переваги розробки

Використання фільтра дозволяє:

  • подавати в гранулятор очищений плав;
  • зменшити кількість чищень гранулятора в 3–4 рази;
  • спростити обслуговування вузла гранулювання плаву азотних добрив;
  • одержати гомогенну суспензію розплаву азотного або пульпи комплексного добрива з порошкоподібною домішкою;
  • покращити гранулометричний склад одержуваного продукту;
  • розширити асортимент продукції за рахунок уведення в плав порошкоподібних або рідких компонентів.

Фільтр простий за конструкцією, надійний в експлуатації, довговічний, має тривалий робочий цикл між профілактичними оглядами та ремонтами.