Сонячні елементи 3-го покоління на основі гетеропереходу N-CDS/P-SNS

Призначення та сфера застосування

Сонячні елементи на основі гетеропереходу n-CdS/p-SnS – функціональні прилади для конвертування сонячної енергії в електричну. Їх можна використовувати як генератори електричної енергії.

Основні характеристики, суть розробки

Розроблені прилади – тонкоплівкові сонячні елементи 3-го покоління, створені на основі традиційних і нових напівпровідникових функціональних матеріалів. Сонячні елементи функціонують за рахунок використання гетероструктур на зразок superstrate (ITO/n-CdS/p-SnS/Sn) і substrate (Mo/p-SnS/n-CdS/ZnO/ZnO:Al).

Порівняння зі світовими аналогами, основні переваги розробки

Одна з переваг розробки – мінімізація вмісту важкого металу кадмію за рахунок використання як поглинального матеріалу сульфіду олова. SnS – дешевий нетоксичний матеріал, що зменшує собівартість створення приладу та спрощує утилізацію після закінчення терміну експлуатації.

Затребуваність на ринку

На основі плівкових сонячних елементів із n-CdS/p-SnS можна розробити дешеві й екологічні системи для генерування електроенергії на місцевості з великою кількістю сонячних днів.

Стан готовності розробки

Створені прототипи приладів.

Схематичне зображення (a, c) і фото (b, d) сонячних елементів на основі гетероструктур ITO/n-CdS/p-SnS/Sn та Mo/p-SnS/n-CdS/ZnO/ZnO:Al відповідно