Засоби для припинення кровотечі

Призначення та сфера застосування

Суть розробки полягає у формуванні багатошарової марлевої пов’язки, що містить у своєму складі активну речовину – хітозан.

Основні характеристики, суть розробки

Включення хітозану в різних співвідношеннях та формах дозволяє значно збільшити ефективність припинення артеріальної кровотечі з великих судин (стегнова та плечова артерії) порівняно з традиційними засобами медичного призначення, зареєстрованими в Україні. Додатково розроблений засіб має антибактеріальну дію, що дозволяє зменшити частоту гнійних інфекційних ускладнень.

Порівняння зі світовими аналогами, основні переваги розробки

Використання хітозанової пов’язки дозволяє зменшити час припинення масивної кровотечі вдвічі, при цьому об’єм крововтрати при застосуванні ліофілізованої губки зменшується у 2,9 раза, пов’язки з хітозаном – у 10 разів.

Переваги розробки:

  • відсутні аналоги в Україні;
  • простота виробництва;
  • низька вартість компонентів;
  • зручність у використанні.

Використання розробки дозволило провести повне припинення кровотечі за рахунок швидкого формування тромбу на місці травми без впливу на оточуючі тканини та відсутності системних проявів, що позитивно впливає не лише при пошкодженні великих судин, а також дифузних кровотеч із м’яких тканин чи паренхіматозних органів в умовах операційних дій.

Стан охорони інтелектуальної власності

Отримано патент України на винахід.

Затребуваність на ринку

Розробка може бути застосована для припинення кровотечі із судин різного діаметра як при пораненнях у військовий час чи надзвичайних ситуаціях, так і під час планових оперативних втручань у хірургії, травматології, акушерстві та гінекології.

Стан готовності розробки

Дослідно-промисловий зразок.